Scroll to top
© 2017 - 2018, Tools Media IT Soft E-Commerce Media House
Share

10 filmów, które musisz obejrzeć jeśli chcesz rozwijać swoja firmę

Każda szkoła biznesu mówi że po pracy trzeba mieć chwilę na odpoczynek. Tym razem sugeruję wykorzystać wolną chwilę na konstruktywny relaks. Przedstawiam 10 filmów jakie podczas biegania na bieżni czy też późnym wieczorem mogą nakręcić nas do większego działania.

Jedne z nich bawią, inne inspirują. 10 filmów jakie każdy przedsiębiorca powinien obejrzeć i wyciągnąć z nich naukę. Wnioski zastosować we własnym podejściu do biznesu.

 1. Rocky (1976)
  Jest to zobrazowanie typowego schematu walki silnego ze „słabym”. Twórcy filmu pokazują nam proste założenie, że poprzez ciężką pracę jesteśmy w stanie z „nikogo” stać się „kimś”. Dodatkowo historia Rocky’ego pokazuje nam jak należy wykorzystywać możliwości, jeśli się nadarzą, bo taka sytuacja może się już nie powtórzyć – w myśl zasady Carpe diem– chwytaj dzień.
 2. Moneyball (2011)
  Moneyball uczy nas jednej podstawowej rzeczy, a mianowicie takiej, że innowacyjne podejście nie zawsze musi być złe. Nawet w tak skostniałym świecie jak Baseball Innowacyjne podejście do sposobu uprawiania businessu może stanowić poważną przewagę pozwalającą bowiem, w myśl filmu i książki pokonać konkurentów małym nakładem sił.
 3. Ojciec Chrzestny- trylogia (1972 ­–1990)
  Jest to jedna z najbardziej klimatycznych trylogii filmowych w historii. Pomimo że opowiada o rodzinie gangsterskiej może też nauczyć jak postępować gdy już się jest na szczycie (dbanie o swój wizerunek poprzez nieangażowanie się w niektóre projekty). Jak również jak rozwijać swoją firmę i właśnie wizerunek (Vito Corleone zaczynał od handlu oliwą, aby potem posiadać jedno z największych imperiów w Nowym Jorku). Kolejna rzecz to kwestia lojalności wobec swoich przyjaciół, oraz nieustanne patrzenie na ręce konkurencji (trzymaj swoich przyjaciół blisko a wrogów jeszcze bliżej). Ponadto Ojciec chrzestny pokazuje nam, że pieniądze to nie wszystko i że czasem należy po prostu postępować honorowo. Ponadto film pokazuje dlaczego warto budować relację i swoją sieć kontaktów.
 4. The Social Network (2010)
  Ten film od początku wzbudzał duże emocje wśród ludzi. Wszyscy bowiem chcieli zobaczyć jak Mark Zuckerberg zmienił się ze studenta Harvardu w właściciela jednego z największych (jeśli nie największego) portalu społecznościowego na świecie. Moim zdaniem jest to świetny film (mimo zbyt dużej dramaturgii) pokazujący jak poprzez bycie elastycznym i upartym, w pozytywnym znaczeniu tego słowa, doprowadzić do sukcesu swoje przedsięwzięcie lub swój startup.
 5. The Pursuit of Happyness (2006)
  Film opowiada historię Chrisa Gardnera i jest oparty na faktach. Pokazuje do czego można się posunąć chcąc podążyć za swoim marzeniem. Jest to jeden z najbardziej wzruszających filmów, promujących niezłomną postawę w pogoni za marzeniami, co powinno być cechą każdego dobrego przedsiębiorcy.
 6. Office Space (1999)
  Akcja komedii obraca się wokół Petera Gibbonsa (Ron Livingston), który coraz bardziej nienawidzi siedzieć w swoim boxie i wykonywać polecenia swojego szefa. Film w zabawny sposób pokazuje dlaczego przedsiębiorcy często rezygnują z pracy w korporacji.
 7. Catch me if you can (2002)Pewnie myślicie, że to dość nietypowy wybór. Jednak gdy przestudiować filmowy żywot Franka Abignail’a (Leonardo di Caprio) widzimy coś co przyda się każdemu przedsiębiorcy. Zajmuje się on ważną dla przedsiębiorców tematyką kreatywnego podejścia do napotkanych problemów, wyciągania wniosków z niepowodzeń i wytrwałego dążenia do sukcesu (do wyznaczonego celu).
 8. The Devil Wears Prada (2006)
  Ten film zmotywuje cię do ciężkiej pracy i pogoni za marzeniami. Pokazuje jak radzić sobie z niezręcznymi sytuacjami, łączyć ze sobą pozornie nie powiązane rzeczy i w końcu starą maksymę, że ciężka praca popłaca. Jednocześnie jeśli nadal pracujesz na etacie dowiesz się z niego kilku rzeczy o tym jak awansować w drabince korporacyjnej.
 9. The Wolf of Wallstreet (2013)
  Ten film daje nam kilka lekcji na temat tego co robić, gdy już osiągnie się sławę i bogactwo. Pokazuje nam zagrożenia dla naszego sukcesu, które potocznie nazywamy „uderzeniem wody sodowej do głowy”. Uczy nas, że tylko dyscyplina i świadomość tego co osiągnęliśmy (i jak do tego doszliśmy) pomoże nam uchronić nasz sukces.
 10. Limitless (2011)
  Kapitalny film mówiący o tym, że proste rozwiązania i pójście ”na skróty” nie zawsze są takie proste jakby mogło się wydawać. Częściej wiążą się z konsekwencjami i skutkami ubocznymi, których się nie spodziewamy tak jak ma to miejsce w wypadku Eddiego Morry (Bradley Cooper).
 11. The Founder (2016)
  Tutaj mamy do czynienia z dwiama rzeczami po pierwsze z chwytaniem nadarzających się okazji tak jak zrobił to Ray Kroc (Michael Keaton). Po drugie z pokazaniem czarnej strony biznesu, który jak pisałem wyżej jest nieetyczny i często polega na „Przekształceniu cudzego pomysłu” w swój własny sukces.

źródło: Youtube, fantastic-studio

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *